Atatürk Heykeli Restorasyonu

Belediye Heykel Boyama

Atatürk Heykeli Restorasyonu; 38 yıllık Atatürk heykeli usta ellerde yeniden hayat buldu.

Lüleburgaz Meydanı’nda bulunan 38 yıllık Atatürk Heykeli, bölgemizin ünlü heykeltıraşı Erkan Akyıldız’ın ellerinde yeniden hayat buldu.

Atatürk Heykeli Restorasyonu
Atatürk Heykeli Restorasyonu

Lüleburgaz Meydanı’nda bulunan 38 yıllık Atatürk Heykeli, bölgemizin ünlü heykeltıraşı Erkan Akyıldız’ın ellerinde yeniden hayat buldu.

Lüleburgaz kent meydanında bulunan Atatürk Heykeli, zamanla aşınma ve yıpranmaya uğradı. Valilik, tarihi heykelin korunması kararını verirken, Lüleburgaz Belediyesi tarafından restorasyon kararı alındı. Neredeyse yarım asırdır bulunan heykelin restorasyon ve boya işlemleri ise bölgemizin ünlü heykeltıraşı Erkan Akyıldız ve Ünal Fırat tarafından gerçekleştirildi.

‘’BENİM İÇİN BİR ONURDU’’

Tarihi heykelin restorasyonunu yapmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Heykeltıraş Erkan Akyıldız, ‘’38 yıldır bulunan ve bir kentin simgesi haline gelmiş bu anlamlı heykeli, dokusuna uygun bir şekilde restore etmeye özen gösterdik. Günlerce süren çalışmaların ardından ilk günkü rengine ve dokusuna kavuşturabildik. Bir sanatçı olarak böyle tarihi eserlerimize sahip çıkmamız gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca bu heykelin restorasyon işlemleri için şahsımın seçilmesi de ayrıca bir onurdu.’’ İfadelerini kullandı.

Hizmetlerimiz

Atatürk Heykeli Restorasyonu; Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Eskişehir, Samsun, Konya, Adana, Antalya, Çanakkale, Diyarbakır, Rize, Trabzon, Edirne, Tekirdağ, Aydın, Afyon, Balıkesir, Kocaeli, Adapazarı ve ülkemizin  il ve ilçelerine; Heykel, Büst, Rölyef,  Anıtlar, Saat Kulesi Masal parkları, Sanat parkları, Park Bahçe Heykelleri yapıyoruz.

Ayyıldız Heykel ve Sanat Atölyesi olarak, Masal parklarına, çizgi filim karakterleri, şirinler, Gargamel, Firet Çakmaktaş ve Barni Moloztaş Ailesi, dinazor oyun gurupları heykelleri, beyaz atlı prens, Pinokyo, süt sağan kadın ve inek heykeli, boğa heykeli, kral kraliçe heykeli, keloğlan heykeli, kağnı arabası heykeli, büstü, anıtı, rölyefi, biblosu, savaş rölyefi, saat kulesi gibi tüm anıtsal heykelleri ve sanatsal eserleri Akyıldız Heykel ve Sanat Atölyemizde bulabilirsiniz.

Ayyıldız Heykel ve Sanat Atölyesi olarak, 2012 yılından bu yana Heykel, Büst, Rölyef, Anıt Biblo ve benzeri sanat ürünleri imalatını yapıyoruz. Sitemizde yaptığımız işlerin yer aldığı örnek görselleri bulabilirsiniz. Müşterilerimizin isteğine göre iş yerlerine, ofislere, yazıhanelere, kasaplara, hayvan derneklerine, hayvan federasyonlarına, hayvan kooperatiflerine boğa rölyefi, boğa heykeli, fotoğraftan heykeller, rölyefler yapıyoruz. Atatürk Heykeli Restorasyonu konusuyla ilgili, geniş bilgi almak için sitemizde yer alan, 0282 726 3434 numaralı telefonu arayabilirsiniz.