Heykel Büst

Heykel büst atölyesi olarak yaptığımız işler genelde, heykel ve heykel türleridir. İnsan Hayvan Bitki heykeli, anıtı, rölyefi, savaş anıtı, savaş rölyefi, ünlülerin heykeli, büstü, esnafın yaptığı işe mesleğe göre heykel, büst, müşteri isteğine göre duvar boyama, özel kent meydanı, projelendirme, mozaik, saat kulesi kent süsleme şehir giriş çıkışlarına kale, yöresel heykeller gibi işler yapıyoruz.

BüstlerBüstte insan vücudunun baş ve boyun kısmıyla çeşitli oranlarda göğüs ve omuz bölgesi bulunur. Büst çoğunlukla bir kaideyle desteklenir. Mermer, polyester, bronz ya da kil gibi çeşitli uygun malzemeden yapılabilir.             

 

 Anıtlar

Şehirlerin simgesi haline gelen; kavşak, refüj ve meydanlarda sergilenen anıtlar ve kent objeleri için Ayyıldız Heykel ve Sanat Atölyemizin personeli, eserin sergileneceği alana, bölgenin kültürel ve tarihi yapısına göre ilk olarak tasarım ve projelendirme çalışmasını yapıyor. Atölyede eserin yapımından sonra yine kendi montaj ekibimizle eserlerin montajı yapılıyor. Üretimde kalite ve zamanlama konusunda titiz davranan firmamız bugüne kadar başarıyla teslim ettiği tüm çalışmalarında da bunu ispatlamıştır.

YÖRESEL ANITLAR

Ülkemizin her şehrinin, her yöresinin bir güzelliği, bir markası ve öne çıkan özellikleri vardır. Firmamız yıllardır yaptığı yöresel anıtlarla ve yöresel heykellerle o bölgelerin bu güzelliklerini, ürünlerini, özelliklerini ve markalarını 3 boyutlu eserler haline dönüştürmektedir. Bazı yörelerin elması bazı yörelerin kayısısı bazı yörelerin çiçekleri gibi o yöreye has zenginlikleri eser haline getirip ölümsüzleştiriyoruz.

Heykeller duruşlarına göre de adlandırılıp sınıflandırılabilir: Ayakta duranlarına “Ayakta heykel”, at üstünde olanlarına “Atlı heykel” lahit kapakları üzerine yapılan heykellere de “Yatar heykel ” isimleri verilir. Heykeller yapım amaçları, şekil özellikleri ve stillerine göre büst, rölyef ve tors gibi türlere de ayrılır.

Heykeller konularına göre de adlandırır ve sınıflandırılır: Mitolojik – Esatiri, timsali amaçlarla yapılan veya bunları temsil eden heykellere alegorik heykel adı verilmektedir. Asur, Pers, Mısır, ÇİN ve Hint medeniyetlerinin yaptığı oldukça büyük heykeller, bu amaçla yapılmış olan esatiri heykeller grubundadır. Antik Yunan Uygarlığıında ve Helen Heykeciliğinde yapılmış, olan, Tanrı, Tanrıça, ana tanrıça heykelleri, bu heykel türlerine verilebilecek örneklerden bazılarıdır. Heykel satışı, büst satışı, heykel büst satışı, Atatürk büstü, Atatürk heykeli, At üzerinde Atatürk heykeli, Zübeyde hanım heykel ve büstü Ayyıldız Heykel ve Sanat Atölyesinde yapılmaktadır.

Heykel Büst Atatürk büstü Zübeyde hanım heykeli Ömer Halisdemir anıtı Fatih Sultan Mehmet heykeli Atatürk Heykeli Bülent Ecevit ve Alparslan Türkeş heykeli, konusunda uzman heykeltraşlar tarafındanatölyemizde yapılıyor.

Heykel Büst Atölyesi