Atatürk Büstü

0 Comments
Atatürk Büstü

Atatürk büstü

Atatürk Heykelleri, Atatürk’ün gençliği ve sonraki yaşlarına ait görünümlerine benzer olarak, yüzlerce yapılmıştır. Atatürk büstü ve en sahici Atatürk Heykellerini, deneyimli heykeltraşlar ile üretip, istenilen renklere boyuyoruz. Türkiye geneline büst ve heykel yapıyoruz.

     Dayanıklı Malzemelerden Üretiliyor

Tüm büstler, 65 ile 70 CM yükseklik ölçüsü çeşitlerinde, her türlü hava koşullarına, son derece dayanıklı polyester ve cam elyaf karışımından yapılmaktadır.

                 En çok Benzeyen Heykelleri Üretiyoruz.

Türkiyenin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Hayatında çocukluğu, gençliği, okulu askerliği devlet adamlığı gibi her alanda yaşına uygun görünümlü heykelleri yapılmaktadır.

Ülkemizde Atatürk Büstleri ve Heykelleri benzerlik konusunda, sorun oluşturmaktadır.

Öyle Atatürk Büstü ve Heykelleri var ki maalesef, Atatürk’e uzaktan yakından benzememektedir.

Ayyıldız Heykel ve Sanat Atölyesi olarak Atatürk’e en çok benzeyen Atatürk büstü ve heykelleri üretiyoruz. Ürettiğimiz heykel ve büstler; kamu kurumlarının Atatürk köşelerinde, tören alanlarında, hükümet binası önlerinde, eğitim kurumlarında, tören alanları projelerinde, belediyeler ve emniyet binaları önlerinde sergilenmektedir. Heykel, büst, yapımı tamamen sanat işidir. Atatürk heykeli benzetme sanatı, ayrı bir ince işçilik ve profösyonellik gerektirir.

Firmamız; okullara, kurumlara, sitelere, belediyelere, hükümet binalarına, emniyet amirliği binalarına, büyükşehirlere  Atatürk Büstü, Rölyefi, Atatürk Biblosu, Savaş anıtı ve Heykeli imal etmektedir. Heykel, büst, anıt, rölyef hepsini Ayyıldız Heykel ve Sanat galerisinden satın alabilirsiniz.

                                          Anıtlar

Atatürk Anıtları ülkemizde çoğunlukla tören alanlarında yapılmaktadır.

Atatürk Anıtlarını at üzerinde Atatürk, kaide üzerinde asaletli duruşu ile Atatürk Heykeli gibi çeşitleri ile ülkemizin neredeyse her ili ilçe ve köyünde görmek mümkündür.

Atatürk Anıtı, Atatürk Meydanı gibi proje çalışmalarını Akyıldız Heykel ve Sanat Atölyesi olarak Türkiye’nin her yerine uyguluyoruz. Atatürk Heykeli, kaldırım taşı döşeme, ışıklandırma, aydınlatma, yeşillendirme peyzaj işleri, mermer döşeme gibi meydan işlerini uzman kadromuz ile yapıyoruz.

                                          Atatürk Savaş Anıtları

Savaş Anıtları özellikle Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kuruluşunda, büyük savaşların olduğu Milyonlarca şehitler verilerek, ülke topraklarının kazanıldığını vurgulamak için simgesel olarak yapılmaktadır.

Dünyanın Başka Ülkelerindeki Atatürk Heykeli ve Anıtları 

Tika/ Bişkek Bişkek’teki bir parkta Atamızın heykeli tüm görkemi ile ziyaretine gelenleri karşılamaya devam ediyor.

Bakü/ Azerbaycan Atatürk büstünün yanında Ulu Önderin adının verildiği Atatürk Parkı da yer almaktadır.

Santiago/ Şili Başkent Santiago’nun Apoguindo Caddesi Novigod Parkı ev sahipliği yapıyor Atatürk Anıtı’na. Santiago belediyesi aldığı bir kararla kentte bulunan parklardan birine, başkentte yaşayan halkın Atatürk’ü örnek alması için O’nun rölyefini yaptırdı.

Higashimuro District – Wakayama/ Japonya Anıtın hemen altında ‘Yurtta Sulh Cihanda Sulh’ ve imzası ile Atatürk heykeli ziyaretine gelenleri karşılar

Polonya’da Bir Meslek Lisesi: Liceum Profilowane nr VII, Patron: Mustafa Kemal Ataturk 2008 yılında Polonya’nın Wroclaw şehrinde bir meslek lisesine Ulu Önder’in adı veriliyor. Haziran 2008’de okulun ismi Türkiye’den gelen davetlilerinde aralarında bulunduğu, Wroclaw ve Polonya’nın önde gelen otoriteleri tarafından törenle Mustafa Kemal Atatürk ile anılmak üzere ilan edilmiştir.

Türkleri Çok Seviyor

Lima/ Peru”Paz En Casa, Paz En El Mundo” yani “Yurtta Barış, Dünya’da Barış” Peru halkı Türkleri çok seviyor, özellikle de kırsal kesim. Bu da en büyük kanıtı olsa gerek.

Üsküp/ Makedonya Üsküp’te yer alan bir okul ve sokak Mustafa Kemal Atatürk adını taşıyor. Yolunuz düşer de ziyaret etmek isterseniz adres: Pavle Avramoski No 52, Gostivar 1230, Makedonya.

Washington/ ABDWashington’ın en önemli meydanlarından biri olan Sheridan Circle’da Atatürk’ün ölümünün 75. yıl dönümünde açılışı yapılan heykel, ülkenin kamu alanında sergilenen ilk Atatürk heykeli olma özelliğini koruyor.

Budapeşte/ Macaristan 

Budapeşte’de hem Mustafa Kemal Atatürk’ün adının verildiği sokak hem de Naphegy Parkı’nda büstü bulunuyor.

Utrecht/ Hollanda Hollanda‘nın Utrecht bölgesinde bir caddeye Kemal Atatürk adı verilmiş durumda.

Karlsbad/ Çek Cumhuriyeti 

O dönemlerde Atamızın kaldığı Rudolfs Hof Pansiyon şimdi bir Rus iş adamı tarafından satın alınıp işletilmekte olan Carlsbad Plaza Hotel’dir.

Otelin ana kapısının yanında bir levhada Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Kemal Atatürk’ün burada 1918 Temmuz’unda ikamet ettiğini belirten bir levha bulunmaktadır.

Ayrıca Atamızın odası da gezilebilmektedir.

Yehud/ İsrail Arkadaş Derneği’nin bahçesinde bulunan Atatürk Anıtı, 2 Kasım 2007’de Türkiye Tel Aviv Büyükelçisi Namık Tan’ın da katıldığı törenle açıldı. Bu anıt aynı zamanda İsrail’deki ilk Atatürk anıtıdır.

Büstün hemen altında “Yurtta sulh cihanda sulh” sözü ve hemen altında da: ‘Türk milleti ve Türkiye’yi seven İsrail halkı sana ebediyen minnettar kalacaktır.’

Kabil/ Afganistan

1983 yılında Afganistan Hükümeti tarafından Aliabad Sağlık Kompleksi’nin bir parçası olarak inşa edilmişti. 1991 yılında Afganistan ve Türkiye Sağlık Bakanlıkları arasında varılan mutabakat ile tam teşekküllü bir çocuk hastanesine dönüştürülmüş ve ismi Kabil Atatürk Çocuk Hastanesi olarak değiştirilmişti.

Roma/ İtalya Largo Mustafa Kemal Atatürk ve Mustafa Kemal Atatürk heykeli Roma’da ziyaretine gelenleri karşılıyor.

Yeni Delhi/ Hindistan Yeni Delhi’de Atamızın adı bir caddede yaşatılıyor. Mustafa Kemal Ataturk Marg.

Rotterdam/ Hollanda Hollanda’nın Rotterdam şehrinde de ulu önderimizin adını taşıyan bir cadde var.

Bükreş/ Romanya

Statuia lui Mustafa Kemal Ataturk; Bükreş’te bulunan Atatürk Meydanı’nda bir de Atatürk’ün büstü yer alıyor.

Albany/ Avustralya Batı Avustralya’da yer alan Albany kasabasında deniz kenarında yüksekçe bir noktada Mustafa Kemal Atatürk’ün heykeli bir kürenin üzerine oturtulmuştur. Bu kürenin ön tarafında da onun sözü olan ‘Peace at home peace in the world’ yani ‘Yurtta sulh dünyada sulh’ İngilizce olarak yazıyor.

Canberra/ Avustralya

 Anzac Savaş Anıtı karşısındaki Atatürk Anıtı. Tarih sayfalarına ilk kez bir savaşın iki ülkeyi dostluk bağı ile bağladığı not düşülmüştür. Çanakkale Muharebesi’nde şehit düşen Türk ve Anzak askerlerinin anısını yaşatmak için iki ülke arasındaki görüşmeler sonucu Avustralya’da Atatürk Anıtı’nın açılmasına karar verilmiştir.

Oostzaan/ Hollanda Hollanda’da bir de, 60’larda gelen Türk misafir işçilerin rahatça konaklama yapabilmeleri için konutlardan oluşan bir yer inşa edildi. İnşa edilen bu tesise Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanı olan Mustafa Kemal Atatürk’ün adı verildi.

Sidney/ Avustralya 

Mustafa Kemal Atatürk tarafından Çanakkale Savaşı’nda hayatını kaybeden Anzak askerlerinin cenazelerinin Avustralya ve Yeni Zelanda’ya getirilmesini isteyen asker annelerine hitaben yazdığı mektuptaki sözler, Sidney’in merkezindeki Hyde Park’ta yapılan Atatürk Anıtı’nın üzerine konuldu. Havana/ Küba havanaatatürkKüba’da Atatürk’ten başka hiçbir yabancı devlet adamının heykeli bulunmamaktadır.

Caracas/ Venezuela Venezuela’nın başkenti Caracas’ta bulunan parkta

Mustafa Kemal’in heykeli ve altında da ”Modern Türk Devleti’nin kurucusu Kemal Atatürk” yazısı bulunmakta. Aynı zamanda başkentte bir caddenin de adı Kemal Atatürk.

Wellington/ Yeni Zellanda Başkent Wellington’da Atatürk’ün adı parka verildiği gibi bir de Atatürk anıtı bulunmaktadır.

Amsterdam/ Hollanda

Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da yer alan anıtta Hollandaca ve Türkçe olarak ”Burada Atatürk yurdu vardı, bu yurtta Türkler yaşardı, birlik ve beraberlik mutluluk vardı, hatırlanmaları için bu anıt dikildi. 1965 – 1978” ve ”Yurtta Sulh, Dünyada Sulh” yazılı.

Be`er Sheva/ İsrail Tuviyahu ile Eli Daivis caddelerinin kesiştiği yerde Be’er Sheva’da bulunan heykelin levhasında “Yurtta barış, dünyada barış. Mustafa Kemal Atatürk 1881-1938 Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu” yazısı bulunmaktadır.

Santo Domingo/ Dominik Cumhuriyeti Dominik Cumhuriyeti’nde bir cadde boydan boya Mustafa Kemal Atatürk adını taşıyor.

Islamabad/ Pakistan Büyük önder Atatürk’ün ismi İslamabad’da Pakistan meclisine çıkan bir caddeye verilmiş.

Dhaka/ Bangladeş Bangladeş’te de Kemal Atatürk ismi upuzun bir caddeye verilmiş durumda.

Cheratte – Vise/ Belçika Belçika’ya bağlı Vise’de Atatürk Meydanı ziyaretçilerini bekliyor. Dönemin belediye başkanı Marcel Neven’in girişimi ile meydana 2003’te Atatürk adı verilmiş. İlk önce ‘Place Attatürk’ olarak yanlış yazılmışken kısa süre sonra doğrusuyla değiştirilmiş.

Astana/ Kazakistan Kazakistan’ın Astana kentinde Atatürk heykeli Kültür Bakanlığı tarafından inşa edildi. Heykel Türkiye’nin Astana Büyükelçiliği’nin yanındaki parkta yer alıyor.

Cholpon Ata/ Kırgızistan Ordo yani Ruhların Yeri anlamına gelen açık hava müzesinde, Cumhurbaşkanlığı Sarayı kapısında, hemen sağınızda sizi ilk olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün heykeli karşılıyor.

Ayyıldız Heykel ve Sanat Atölyesi olarak, Atatürk Büstü yapımı bakımı, heykel boyama, park heykelleri boyama, masal parkları tamir boyama, sanat parkları heykelleri tamiri bakımı boyaması, her türlü heykel tamir, bakım işlerini yapıyoruz.

https://www.instagram.com/akyildizsanat/

https://www.ktb.gov.tr/TR-96300/ataturk39un-hayati.html

Atatürk Büstü
Atatürk Büstü
Atatürk Büstü
Atatürk Büstü
Atatürk Büstü
Atatürk Büstü
Heykel Yapımı
Heykel Yapımı
Anıt Yapımı
Anıt Yapımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir