Heykel Satışı

0 Comments
Heykel Satışı

Heykel Satışı; heykel yapımı zor bir iş olduğu için, her yerde satılmamaktadır. Online alış veriş sitelerinde satılan heykeller, seri üretime bağlanmıştır. Bu sebeple online alışveriş sitelerinde satılan heykeller, daha çok biblo yada rölyef tarzındadır.

Heykel Satan Atölyeler

Türkiye genelinde heykel satan firmalar, çok fazla değildir. Heykel satan firmalar, ülkemiz genelinde daha çok atölye olarak karşımıza çıkar. Atölyelerde yapılan heykeller, yine atölye sahibi firmalar tarafından satılır. Bunun sebebi ise, heykel yapan heykeltraş sayısının çok az olmasıdır. Aslında dünya geneline bakıldığı zaman yine, heykeltraş sayısının az olduğu yine görülmektedir. Kimi heykeltraşlar heykel atölyesi sahibiyken, kimisi ise heykel atölyesi firmalarında çalışmaktadırlar.

Dikkat Edilecek Hususlar

Heykel alırken, dikkat edilecek hususlar vardır. Heykelin görüntüsü çok önemlidir. Yapıldığı kişiye benzemeyen heykellerin alınmasının, bir anlamı yoktur. Duruşuyla yüz hatlarının detaylarıyla oran hesaplarının iyi yapılmasıyla, her açıdan bakılarak tasarlanıp yapılan heykeller alınmalıdır.

Heykel Satışı

Kurumlar Özellikle İncelemeli

Kurumlar genelde heykel alım işlerini, taşeron firmalara ihale ettikleri için maalesef ucuz heykeller alınmaktadır. Taşoron firmalar heykelin iyi bir sanat eseri olmasına bakmaktan ziyade daha çok kendi menfaatlerini düşündükleri için ucuz heykel seçimini tercih etmektedirler. O sebeple Atatürk’e ve yapıldığı ünlü kişilere benzemeyen heykeller, büstler, rölyefler karşımıza sıklıkla çıkmaktadır. Yakın bir tarihte İstanbul Bayrampaşa’da incelemelerde bulunurken, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Ekrem İmamoğlu, Atatürk heykelinin yüzünün Atatürk’e benzemediği için görevlilere kızmıştı. Basında Atatürk’e benzemeyen heykel, büst haberleri oldukça fazladır. Aslında kaş yapayım derken göz çıkarmak deyimi, tamda bu konu ile örtüşmektedir. Kurumlar özellikle heykel alım işlerinde, gerekli aramama ve inceleme işlemlerini ciddi anlamda önemle yapmalıdırlar. Aksi halde, hoş olmayan durumlarla karşı karşıya kalabilirler.

Yer Seçimi

Alınacak heykel, büst, yada rölyefin iyi detaylı bir sanat eseri olması kadar, konulacak yerin seçimi de çok önemlidir. Heykel, büst, rölyef yada anıtın konulacağı yer, görünüme uygun olmalı göze hitab etmelidir. .Heykelin konulacağı yer, verilecek mesaj ile örtüşmelidir. Yaptık oldu zihniyetiyle, heykel alımı yapılmamalıdır.

Heykel Satışı
Heykel Satışı

 

Etiketler: Heykel satışı olarak  Ayyıldız Heykel ve Sanat Atölyemizde; heykel büst, Atatürk heykeli, Savaş heykelleri, silikon heykeller, Atatürk büstü, rölyef, kabartma, masal parkı, saat kulesi,anıt, yöresel heykeller, ünlülerin heykelleri, Çanakkale savaş anıtı, 57. Alay anıtı 57. Alay anıtı Zübeyde hanım büstü, heykel tamiri, heykel boyası ,heykel restorasyonu, yapılmaktadır.

İstanbul, Ankara, İzmir, Tekirdağ, Bursa, Çorum, Antalya , Konya, Samsun, Adana,  Edirne, Kırklareli, Hatay, Diyarbakır, Van, Balıkesir, Denizli, Aydın, Malatya, Trabzon, Mardin, Denizli, Kahramanmaraş, Malatya, Kayseri, Eskişehir, Erzurum, Sivas, Şanlıurfa, Kocaeli, Çanakkale, Eskişehir, Mersin heykel atölyesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir