Yeni Heykel Yapımı

0 Comments
Yeni heykel yapımı

Yeni heykel yapımı konusunda bilinmeyenleri, bu yazımızın içeriğinde, sizlere bahsedeceğiz.

Öncelikle, heykel ve büstler ile ilgili bilgi sahibi olmakta, fayda vardır. Heykeller ve büstler, tarihin en eski dönemlerinden bizlere insanların, hayvanların, bitkilerin ve doğanın yapısı ve yaşamla ilgili bilgileri bizlere sunar.

Bu bilgiler doğrultusunda tarihçiler ve bilim adamları geçmişi inceleyip, günümüz ve gelecekle ilgili, insanlık adına planların yapılmasını ve geçmiş tarihten ders çıkarılmasını sağlar. Heykellerin ve büstlerin insanlığın gelişimi için önemi oldukça fazladır.

Geçmişi Günümüze Taşırlar

Mağaralarda çizilmiş resimler, kazınmış rölyefler, heykeller, büstler, tümülüsler bizden yüzyıllar hatta bin yıllar önce yaşayan insanların yaşam tarzlarını giyimlerini, nasıl avlandıklarını, örf ve adetlerini günümüze taşırlar.

Günümüz tarihi; heykel büst rölyef mozaik ve tümülüslerden günümüze ulaşan bilgilere göre yazılmaktadır.

Heykel Yapımı Tamamen Sanat İşidir

Yeni heykel yapımı, günümüz koşullarında tamamen sanat işidir. Heykeli yapacak heykeltraşın yetenekli elleri ve en ince ayrıntıyı gören gözleri kadar tecrübesi de çok önemlidir. Heykeltraşlık mesleği sanatçılığın en çok sergilendiği alandır. İyi bir heykeltraş Ülkemizde neredeyse otuz yılda bir yetişmektedir. Dünya genelinde ise iyi bir  heykeltraş tahminen, on yılda bir yetişmektedir.

Yeni heykel yapmak için öncelikle heykelin yapılma amacı, konusu seçilir. Sonrasında, iyi bir heykeltraş bulmak gerekir. Devamında ise il, ilçe veya köy olabilir heykelin yapılacağı uygun yerin seçilmesi önemlidir.

Yer seçiminde yoğun insan yaya trafiği olan; meydanlar, parklar, kamu binalarının önleri, Okullar, Hükümet binaları, Valilikler, Kaymakamlıklar, Devlet hastaneleri gibi alanların dikkate alınması önemlidir.

Heykelin konusu, iyi bir heykeltraş ve uygun bir yer seçimi ile işin yarısı bitmiş oluyor. İşin diğer yarısı ise heykelin yapılması yerine koyulması ve duyurulması ile son buluyor. Heykeller firmaların logosu gibidir. Heykel, büst veya rölyefler yapıldıktan sonra, konulduğu yerlerde görsel güzellik sağlarken halka mesajlar verir.

Yeni heykel yapımı
Yeni heykel yapımı
Yeni heykel yapımı

Heykellerin Bakımını Heykeltraşlar Yapmalıdır

Heykel bakımını, heykeltraşlar yapmalıdır. Uygun boya seçimi, gölgelendirme, renk seçimi heykelin yapısına uygun olarak, konusunda uzman heykeltraşlar tarafından seçilir. Aksi halde, heykellerin görüntüsü iyi olmayacak ve özellikle heykeller gereksiz yere yıpranıp, kimyasal yapısı bozulacaktır. Heykel yapıldıktan sonra hava şartlarına göre, iki yıl ile on yıl arasında çeşitli bakımları yapılması gerekir.

Akyıldız heykel ve Sanat Atölyesinde; yeni heykel yapımı, heykel, büst, rölyef boyaması, onarımı, bakımı yer seçimi gibi heykelcilik mesleğine dair tüm işler, konusunda deneyimli heykeltraşlar tarafından, titizlikle yapılmaktadır.

Atatürk büstü, Atatürk heykeli, At üzerinde Atatürk heykeli, Atatürk Rölyefi, Zübeyde hanım heykeli Zübeyde hanım büstü, Zübeyde hanım rölyefi, Fatih Sultan Mehmet Heykeli, İsmet İnönü heykeli, Alparslan Türkeş Heykeli, Bülent Ecevit heykeli, Ömer Halisdemir heykeli, Nene hatun heykeli, Aşık Veysel heykeli, Süleyman Demirel heykeli, Adnan Menderes heykeli, Halit Kut Paşa heykeli, Halime Çavuş Heykeli, Naim Süleymanoğlu heykeli, Koca seyit heykeli, Mehmet Akif Ersoy heykeli, Aziz Nesin Heykeli, park bahçe heykelleri, aslan heykeli, Galatasaray aslan heykeli, arslan heykeli, sanat parkı heykeli, masal parkı heykeli, Çanakkale savaşı rölyefi, Çanakkale savaşı anıtı, yöresel heykeller, müze heykelleri, silikon heykeller, balmumu heykeller, büstler, anıtlar, şehir girişlerine tarihi kaleler, surlar, saat kulesi, biblolar ve kent çeşmesi işlerinin yapımı, boyaması, tamiri, restorasyonu, onarımı heykel satışı, en uygun fiyata heykel yapımı, heykel ve büst teklifi ve ihtiyaçlarınız için, Ayyıldız Heykel ve Sanat Atölyesi Tekirdağ Çerkezköy’den, Türkiye geneline hizmet veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir