Yeni Heykeller Görücüye Çıkacak

Yeni Heykeller Görücüye Çıkacak

Yeni Heykeller Görücüye Çıkacak

Çerkezköy Belediyesi tarafından yaptırılan kitap okuyan adam figürlü heykelin ardından şimdi de yeni heykeller geliyor. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü mezunu Erkan Akyıldız ve kardeşi Gökhan Akyıldız tarafından hazırlanan 8 heykel kısa bir süre içinde şehrin çeşitli noktalarına monte edilecek

Yeni Heykeller Görücüye Çıkacak

İLK OLARAK KİTAP OKUYAN ADAM HEYKELİ YAPILMIŞTI

Heykeller Görücüye Çıkacak

Geçtiğimiz Ağustos ayında yapımı tamamlanarak Atatürk caddesi üzerinde ki bir banka monte edilen kitap okuyan adam heykelinin ardından yapımı tamamlanan 8 heykel de kısa bir süre içinde görücüye çıkacak. Çerkezköy Belediyesi tarafından ilk olarak kitap okumayı özendirmek amacıyla Atatürk caddesindeki banka kitap okuyan bir erkek heykeli monte edilmişti.

Yeni Heykeller Görücüye Çıkacak
Yeni Heykeller Görücüye Çıkacak

BELİRLENEN NOKTALARA MONTE EDİLECEK

Çerkezköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesindeki heykel ve seramik atölyesinde görevli heykeltıraşlar tarafından üretilen eserler kısa bir süre içinde sergilenmeye başlanacak. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü mezunu Erkan Akyıldız ve kardeşi Gökhan Akyıldız tarafından yeni yapılan 8 heykel Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay tarafından belirlenecek noktalarda vatandaşların beğenisine sunulacak.

10-15 GÜN İÇİNDE HAZIR HALE GELECEK

Akyıldız kardeşler Eylül ayında başladıkları çalışmalar kapsamında ilk olarak keman çalan bir bayan figürü ve arkasında kendisine eşlik eden 4 küçük çocuk, Türkan Saylan’ın büstü ve heykeli, koşan adam heykeli ve Zübeyde Hanım’ın heykeli yapıldı. Son heykel ise eğlenen anne-çocuk heykeli olacak. Akyıldız kardeşler son yaptıkları eğlenen anne-çocuk heykelinin tamamlandığını ve döküm işleminin ardından yaklaşık 10-15 günü içinde hazır hale geleceğini ifade ettiler.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDECEK

Eğlenen anne-çocuk heykelinin tamamlanmasının ardından da 8 farklı heykel Çerkezköy’ün farklı noktalarında vatandaşların beğenisine sunulacak. Akyıldız kardeşler haftanın 5 günü çalışmalarını gerçekleştirirken, yapılan 8 heykelin haricinde yeni figürlerle çalışmalarına devam edeceklerini belirttiler.

Haber: Feyza İşcan Avcılar

 Heykel Bakım Boyama ve Tamir Yapıyoruz

Yeni Heykeller Görücüye Çıkacak; Akyıldız Heykel ve Sanat Atölyesi olarak; heykel boyama, park heykelleri boyama, masal parkları tamir boyama, sanat parkları heykelleri tamiri bakımı boyaması, her türlü heykel tamir, boyama ve bakım işlerini yapıyoruz.

”8 Farklı Heykel Görücüye Çıkacak” Haberimiz Heykel büst anıt rölyef masal parkı sanat parkı saat kulesi yapımı heykel büst park saat kulesi boya ve tamiri yapıyoruz.