Belediye Heykel Boyama

0 Comments
Belediye Heykel Boyama

Belediye Heykel Boyama: Lüleburgaz Meydanı’nda bulunan 38 yıllık Atatürk Heykeli, bölgemizin ünlü heykeltıraşı Erkan Akyıldız’ın ellerinde yeniden hayat buldu.

Lüleburgaz kent meydanında bulunan Atatürk Heykeli, zamanla aşınma ve yıpranmaya uğradı. Valilik, tarihi heykelin korunması kararını verirken, Lüleburgaz Belediyesi tarafından restorasyon kararı alındı. Neredeyse yarım asırdır bulunan heykelin restorasyon ve boyama işlemleri ise bölgemizin ünlü heykeltıraşı Erkan Akyıldız ve Ünal Fırat tarafından gerçekleştirildi.

Belediye Heykel Restorasyon
Belediye Heykel Boyama

‘’BENİM İÇİN BİR ONURDU’’

Tarihi heykelin restorasyonunu yapmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Heykeltıraş Erkan Akyıldız, ‘’38 yıldır bulunan ve bir kentin simgesi haline gelmiş bu anlamlı heykeli, dokusuna uygun bir şekilde restore etmeye özen gösterdik. Günlerce süren çalışmaların ardından ilk günkü rengine ve dokusuna kavuşturabildik. Bir sanatçı olarak böyle tarihi eserlerimize sahip çıkmamız gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca bu heykelin restorasyon işlemleri için şahsımın seçilmesi de ayrıca bir onurdu.’’ İfadelerini kullandı.

http://www.kapakligazetesi.com.tr/yerel/38-yillik-ataturk-heykeli-usta-ellerde-yeniden-hayat-buldu-h14060.html

  Heykel Bakım Boyama ve Tamir Yapıyoruz

Heykel boyama, park heykelleri boyama, masal parkları tamir boyama, sanat parkları heykelleri tamiri bakımı boyaması, her türlü heykel tamir, bakım işlerini yapıyoruz.

Atatürk’e En çok Benzeyen Heykelleri Üretiyoruz.

Türkiyenin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Hayatında çocukluğu, gençliği, okulu askerliği devlet adamlığı gibi her alanda yaşına uygun görünümlü heykelleri yapılmaktadır.

Ülkemizde Atatürk Büstleri ve Heykelleri benzerlik konusunda, sorun oluşturmaktadır.

Öyle Atatürk Büstü ve Heykelleri var ki maalesef, Atatürk’e uzaktan yakından benzememektedir.

Akyıldız Heykel ve Sanat Atölyesi olarak Atatürk’e en çok benzeyen büst ve heykelleri üretiyoruz. Ürettiğimiz heykel ve büstler; kamu kurumlarının Atatürk köşelerinde, tören alanlarında, hükümet binası önlerinde, eğitim kurumlarında, tören alanları projelerinde, belediyeler ve emniyet binaları önlerinde sergilenmektedir. Heykel, büst, yapımı tamamen sanat işidir. Atatürk heykeli benzetme sanatı, ayrı bir ince işçilik ve profösyonellik gerektirir.

Firmamız; okullara, kurumlara, sitelere, belediyelere, hükümet binalarına, emniyet amirliği binalarına, büyükşehirlere  Atatürk Büstü, Rölyefi, Atatürk Biblosu, Savaş anıtı ve Heykeli imal etmektedir. Heykel, büst, anıt, rölyef hepsini Akyıldız Heykel ve Sanat galerisinden satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir