Belediyeye Heykel

0 Comments
Belediyeye Heykel

    Belediyeye Heykel;  Trakya’nın şirin ilçelerinden Pınarhisar’da son günlerde tamamlanan park ve bahçelerdeki çevre düzenlemesi, sosyal donatılarıyla vatandaşların gözde mekanı olmaya başladı.

              Pınarhisar Belediye Başkanı Mustafa Cingöz, vatandaşlara çeşitli sosyal mesajlar veren sanat eserleriyle de yeni hizmet alanlarını süsledi. Cingöz, “İlçemize estetik katmak adına sanatsal çalışmalar yaparken, halkımıza toplumsal mesajlarda vermek istedik. Yaptığımız eserlerin her birinin ayrı anlamı var.” dedi.

AYRI TEMALAR ÜZERİNE HEYKEL YAPILDI

Pınarhisar Belediyesi Hizmet binasının hemen önünde ve Ali Özer Parkı’na yeni koyulan heykeller, sanatsal ve estetik etki yaptı. İlçe halkı tarafından ilgiyle karşılanan heykeller anne ve çocukları, kitap okuyan anne ve kızı, balık tutan çocuk, özgürlüğü anlatan güvercin uçuran kız heykelleri hem sosyal mesajlar hem de estetik görüntüsüyle bir anda ilçenin gündemine oturdu.

KİTAP OKUYAN ANNE VE KIZ

Heykeltraş Erkan Akyıldız’ın ellerinde yoğrulan sanat eserleri, hafta sonunda daha önce belirlenen mekanlara yerleştirilirken, ilçe halkınında yoğun ilgisini görmeye başladı. Özellikle de Belediye hizmet binası önündeki anne ve kitap okuyan kız temalı eser, kitap okumanın gören herkesin özellikle de çocukların hatırlamasını amaçlıyor.

SANATIN VE SANATÇININ HER ZAMAN YANINDA YER ALDIK

Pınarhisar Belediye Başkanı Mustafa Cingöz “Heykeltraş Erkan Akyıldız anne ve çocukları, kitap okuyan anne ve kızı, balık tutan çocuklar temalı heykeller belediyemizin önüne ve Ali Özer Parkı’na sanatsal ve estetik bir görünüm sağlamıştır. Pınarhisarlı vatandaşlarımızın istek ve düşünceleri doğrultusunda çalışmaya ve projelerimizi hayata geçirmeye devam edeceğiz. Biz görev süremiz boyunca sanatın ve sanatçının her zaman yanında yer aldık. İlçemizde çok sayıda sanatsal ve kültürel faaliyet organize ettik. Bununla birlikte gençlerimizin gelişimlerine katkı sunabilmek, gençlerimizin kitap okuma alışkanlığı kazanmasına vesile olabilmek adına çeşitli bilinçlendirme çalışmaları yaptık. Biz ilçemizde yaşayan vatandaşların ve gençlerimizin, sanatla iç içe olmasını istiyoruz. Bu nedenden ötürü heykeltıraşlarımız tarafından hazırlanan heykellerin, ilçemizin işlek yerlerine yerleştirilmesini son derece olumlu karşılıyorum. Yapılan düzenlemelerin ilçemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. 

Masal parklarına, çizgi filim karakterleri, şirinler, Gargamel, Firet Çakmaktaş Ailesi, dinazor oyun gurupları heykelleri, beyaz atlı prens, Pinokyo, süt sağan kadın ve inek heykeli, boğa heykeli, kral kraliçe heykeli, keloğlan heykeli, kağnı arabası heykeli, büstü, anıtı, rölyefi, biblosu, savaş rölyefi, saat kulesi gibi tüm anıtsal heykelleri ve sanatsal eserleri, Akyıldız Heykel ve Sanat Atölyemizde bulabilirsiniz. Belediyeye heykel denince Akyıldız Heykel ve Sanat atölyesi

Belediyeye Heykel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir