Hediyelik Biblo

0 Comments
Hediyelik Biblo

Hediyelik Biblo minyatür ölçeklerde yapılmış zarif, gösterişli, küçük heykelcik, vazo ve süs eşyasına verilen genel bir addır. .Genel olarak taş, ağaç, alçı, seramik, fildişi ve benzeri malzemeden yapılan biblolara bütün tarih boyunca rastlanılmıştır. Bugün turistik eşya sırasında geniş ölçüde kullanılan ve üzerinde en çok durulan bir sanat kolu olmuştur.

Firmamız Akyıldız Heykel Atölyesi olarak, 32 yıllık tecrübeli heykeltraşlarımız ile Atatürk heykeli, Atatürk anıtı, Atatürk rölyefi, Atatürk maskı ve tüm ünlülerin heykel çeşitlerini en sahici, gerçekçi şekilde  yapıyoruz.

Heykel çeşitleri, Kent Çeşmesi, saat kulesi, yöresel sanatsal objeleri Akyıldız Heykel Atölyemizde konusunda uzman, profesyonel heykeltraşlar eşliğinde yapıyoruz.

Hediyelik biblo heykel denilince küçük ölçekli yapılmış heykel tipi anlaşılır. Normal ölçütlerinden çok ufak yapılmış olan heykeller, biblo, statü adlarını alır. Günümüzde çok yaygın olarak yapılan biblo heykeller çok çeşitli maddelerden üstelik seri olarak da üretilebilecek şekillerde yapılmaktadır.

Heykel Nasıl Yapılır?

Bu sorunun cevabı, çeşitli aşamaları içinde barındırır. Bu aşamaların ilki çamurun istenilen insan yada hayvan resmindeki görsele çevirmektir. Çamurdan heykel yapılır. Sonra ikinci aşama; çamur kalıba alınır. Üçüncü aşama; kalıba uygun polyester yada benzeri malzeme dökülmesidir. Dördüncü aşama; kalıptan alçı polyester veya benzeri malzeme ile şekil alan ki polyesterin artıları fazladır. Şekillenmiş malzemeyi kalıptan çıkarıp kol, bacak, kafa gibi bölümleri birleştirmektir. Beşinci aşama; birleştirilen el kol bacak kafa gibi heykelin bölümlerini zımparalayıp, hataları düzeltmektir. Altıncı aşama; heykeli boyamaktır. Yedinci aşama; ise heykeli yerine montajlamaktır. Sanat eseri olan Heykel, büst, biblo, anıt, saat kulesi gibi neredeyse tüm işler bu aşamalardan geçmektedir. Bir heykel yapımı yaklaşık, bir buçuk ay sürmektedir.

İlk Aşaması Çamurdur   

Heykel Nasıl Yapılır? Bu işin en önemli kısmı ilk hali olan çamur halidir. Çamur halini yapan heykeltraş ne kadar işinde iyiyse, diğer aşamaların sonunda o kadar iyi, heykel yapılır. Akyıldız heykel, büst, hediyelik biblo, mozaik ve sanat atölyemiz konusunda uzman heykeltraşlar ile titizlikle heykel üretmektedir. www.heykelbust.com adresimizden yaptığımız profesyonel heykellerin görsellerini görebilirsini

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir