Heykel Büst Atölyesi

0 Comments
Heykel Büst Atölyesi

Heykel büst atölyesi olarak genelde heykel türlerini üretiyoruz. İnsan Hayvan Bitki heykelleri, ünlülerin heykel ve büstlerini yapıyoruz. Esnafların yaptığı işe mesleğe göre heykel, büst, müşteri isteğine göre duvar boyama, özel kent meydanı, projelendirme, mozaik, saat kulesi kent süsleme şehir giriş çıkışlarına kale, yöresel heykeller gibi işler yapıyoruz.

ANITLAR

Şehirlerin simgesi haline gelen; kavşak, refüj ve meydanlarda sergilenen anıtlar ve kent objeleri için Akyıldız Heykel ve Sanat Atölyemizin personeli, eserin sergileneceği alana, bölgenin kültürel ve tarihi yapısına göre ilk olarak tasarım ve projelendirme çalışmasını yapıyor. Atölyede eserin yapımından sonra yine kendi montaj ekibimizle eserlerin montajı yapılıyor. Üretimde kalite ve zamanlama konusunda titiz davranan firmamız bugüne kadar başarıyla teslim ettiği tüm çalışmalarında da bunu ispatlamıştır.

YÖRESEL SİMGESEL ANITLAR

Ülkemizin her şehrinin, her yöresinin bir güzelliği, bir markası ve öne çıkan özellikleri vardır. Firmamız yıllardır yaptığı yöresel anıtlarla ve yöresel heykellerle o bölgelerin bu güzelliklerini, ürünlerini ve markalarını 3 boyutlu eserler haline dönüştürmektedir. Bazı yörelerin elması bazı yörelerin kayısısı bazı yörelerin çiçekleri gibi o yöreye has zenginlikleri eser haline getirip ölümsüzleştiriyoruz.

ÇEŞİTLİ SAAT KULELERİ

Ayyıldız Heykel ve Sanat Atölyesi firmamız saat kulesi çalışmaları yapıyor. Tarihimizde de çok yeri olan saat kulesi kültüründe, firmamız tasarladığı ve ürettiği saat kulelerini anıt mantığıyla çalışmakta ve sergileneceği bölgeye özel keşif ile projelendirip uygulayıp, yerlerine montajını yapmaktadır.  Saat kulelerimiz, 2, 3 ve 4 taraflı uygulanabilmektedir. Saat kulelerinde, saatler sinyallerini uydudan alır ve uydu bilgisine göre saati gösterirler. Bu nedenle bulundukları bölgenin en doğru saatini gösterirler.

HEYKELLER

Şirketimizde çalışan profesyonel heykeltraşların usta elleri; sınırsız konu ve objenin heykelini somut ve soyut olarak çalışılabilmektedir. Bugün Türkiye’nin dört bir yanındaki şehirlerimizde çalışmış olduğumuz heykeller sergilenmektedir. Atatürk heykeli yapmak çok zordur. Atatürk heykeli yapan firmalar arasında en profesyonel olanını Akyıldız Heykel ve Sanat Atölyesi olarak firmamız yapmaktadır. Ayyıldız Heykel ve Sanat Atölyemiz Atatürk’ün bir çok farklı görselini birebir uyumla heykele dönüştürmüştür. Ayyıldız Heykel ve Sanat Atölyemizde yapılan Atatürk heykelleri ülkemizin bir çok ilinde yer almaktadır. Bu nedenle Atatürk heykeli firması ve Atatürk heykeli yapan firma olarak Ayyıldız Heykel ve Sanat Atölyemiz ilk akla gelir.

RÖLYEFLER

Ayyıldız Heykel ve Sanat Atölyemizin kurumlarda sergilenen bir çok rölyef çalışması mevcuttur. Alçak ve yüksek kabartma olarak çalışabildiğimiz rölyef uygulamalarında; tarihi olay ve kişilerin yanı sıra, sergileneceği bölge ve alanın özelliklerine göre farklı tasarımları yapabilmek mümkündür. Firmamız alt geçitleri, tünel içleri, köprü altları ve tüp geçit alanlarını da bir açık hava müzesi gibi değerlendirip; bu alanların duvarlarına da bölgenin dokusuna göre özel rölyef çalışmaları yapmaktadır.

Atatürk Rölyefi satışı
Heykel Büst Atölyesi

 

MASAL PARKLARI OYUN GURUPLARI HEYKELLERİNİ ÜRETİYORUZ

Masal yada çizgi Film karakterlerine uygun olarak tasarladığımız, ayrıntılarını özenle çalıştığımız, masal kahramanları heykellerimiz ve masal temalı oyun grupları çalışmalarımız, çocukların olduğu kadar büyüklerin de ilgisini çeken eserlerdir. Masal parklarında Ayyıldız Heykel ve Sanat Atölyemizin tasarladığı ve ürettiği birçok masal temalı yapı; hem satış ve teşhir amaçlı hem de çocuk oyun alanı olarak kullanılmaktadır. İçinde gezilebilir gemiler, çikolata evler, mantar kafeler, makarna evler gibi. Bu masal kahramanları, masal temalı yapılar ve masallı oyun gruplarında çocuklar, masalların için salıncakla sallanıp, kaydırakla kayabilir ve masal kahramanları ile fotoğraf çekinebilirler. Masal parkları heykellerinin, oyun guruplarının tamir, bakım, boyama işlerini de yapıyoruz.

TARİHİ ŞEHİR GİRİŞ KAPILARI

Ayyıldız Heykel ve Sanat Atölyemizin konusunda uzman heykeltraşlar ile yaptığı, şehir giriş kapıları; bir şehrin, bir ilçenin veya bir parkın girişine yapılan ve o yerin kültürel yapısını ve ismini de barındıran anıtsal kalıcı ve dikkat çekici eserlerdir.

ALT GEÇİT GİYDİRMELERİ VE SANATSAL SÜSLEMELER

Ayyıldız Heykel ve Sanat Atölyemiz alt geçitleri, tünel içleri, köprü altları ve tüp geçit alanlarını da bir açık hava müzesi gibi değerlendirip; bu alanların duvarlarına da bölgenin dokusuna göre rölyef uygulamaları yapmakta ve alt geçitlerin duvarlarını güzel eserlerle giydirmektedir.

YÖRESEL KENT ÇEŞMELERİ

Ayyıldız Heykel ve Sanat Atölyemizin üretim alanlarından biri de şehir çeşmeleridir. Şehirlerin tarihi ve kültürel mirasına uygun tasarımlar ile hazırlanan kent çeşmeleri, isteğe göre tasarlanıp hazırlanıp, üretilerek halkımızın kullanımına sunulmaktadır.

KENTLERE ÖZEL OBJELERİ 

Ayyıldız Heykel ve Sanat Atölyemiz şehir objelerini de yapmaktadır. Şehirlerin kimliği haline gelen kentlerin tarihine özel objeleri için firmamız, öncelikle tasarım çalışmasını yapmakta, sonra da kentleri markalaştıran objelerin üretimini atölyesinde tamamlayıp montajlarını yapmaktadır.

KONTEYNER DUVAR VE TRAFO BOYAMALARI

Şehirlerin olmazsa olmaz ancak estetikten ve mimariden yoksun yapıları vardır. Büyük trafo binaları, küçük mahalle trafoları, santraller ve hatta çöp konteynırları, Heykel büst atölyesi Ayyıldız Heykel ve Sanat Atölyesi olarak, şehrin görüntüsünü bozan bu yapılara, değer kazandırıyor. Yapının bulunduğu yere göre tasarım ve proje hazırlıyor ve bu yapıları boyayıp, sanatsal estetik görünüme kavuşturuyoruz.

Heykel Büst Atölyesi; Ayyıldız Heykel ve Sanat Atölyesi olarak, yukarıda saydığımız işlerin tamamını, konusunda uzman heykeltraşlar ile atölyemizde, titizlikle yapıyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir